bo.ottitres.ru

Akne ispod pazuha - frustrirajući, ali popraviti

Big bubuljica ispod njenih ruku - nego da se ukloni odatle?

Akne ispod pazuha, kao iu drugim dijelovima tijela, uzrokujući neku vrstu neugodnosti. Oni su, naravno, može biti skrivena ispod odjeće, ali da neće nestati. Da bi se izbjegla pojava akni što trebate znati razlog zašto do njih dođe, i da preduzme sve moguće preventivne mjere.

Akne u pubertetu

Jedan od uzroka akni u pazuha može postati upaljene folikula dlake koji se javlja u tzv tranziciji u svijet odraslih. Ove mrlje ne treba pritisnuti kako ne bi nositi infekciju. Oni nisu bolest, a nestaju nakon puberteta.

Broj takvih mesta može se smanjiti mjere za jačanje imunološkog sistema i da se pridržavaju potrebne higijene.

ira:

Imam znoja ispod pazuha, a pot ima neugodan miris otporan. Redovna upotreba dezodoransa i skoro svaki dan, obrijati regrown kosu. Plus se pojaviti sve ostalo konstanta pazuha mjesta.

Depilacija Razor

Jedan od glavnih uzroka akni u pazuha može postati brijanje.

Poznato je da je za vrijeme brijanja ne samo prekinuti "od korijena" dlake, ali i oštećen gornji sloj epidermisa, koji služi kao zaštita od znoja i lojnih žlijezda. Grubo brijanje može dovesti do oštećenja ili začepljenja kanala i žlijezda, kao rezultat toga, glatke check-patogene bakterije. Oni, pak, su uzročnici upale koja dovodi do akni.

Ako se, nakon uklanjanja dlaka brijačem iritacije i bubuljice, onda morate zaustaviti ovu metodu uklanjanja dlačica i sačekajte da se akne ne ide dalje. U suprotnom pokrenete rizik od prijenosa infekcije na zdrave kože.

Ako primijetite nakon brijanja akni - to može značiti da je:

  • Blades tupe na kasetu;
  • Nakon primjene prethodne lopatice su isprati loš koji su doprinijeli rast bakterija;
  • Isti brijač koristi više ljudi.

Big bubuljica ispod ruke - šta da radim s njim?Depilacija brijač rade najbolje nakon kupanja (tuš) i bodljikavom žicom u smjeru rasta dlake i, u svakom slučaju, a ne u odnosu na rast kose.

znojenje

Još jedan, ne manje važno, razlog može biti pojačano znojenje u pazuha području.

Znojenje - veoma važan proces za termoregulaciju tijela, proizvedeni na račun znojnih žlijezda. Još jedna važna funkcija je da obezbijedi znojenje zaštitnog sloja površine kože, koja nastaje miješanjem s masti u znojnih žlezda, i izlazi napolje kroz kanale.

Veći broj apokrine žlijezda se nalazi u pazuho. U radu, žlijezde sekretornih ćelija uništena, a samim tim, pot postaje viskozna i ima specifičan miris. Najaktivniji apokrine žlijezde javlja u pubertetu, što objašnjava pojavu akni pazuha u tom dobu. U naprednijim starosti aktivnost ovih žlijezda slabi.

Rezultati rada apokrine, lojnih i znojnih žlijezda zajedno stvaraju sve povoljnije uslove za kolonizaciju i aktivan razvoj bakterija koje uzrokuju upalu folikula kose i žlijezda kanala, što može dovesti do akni. To je razlog zašto je vrlo važno za ljude sa sličnim fenomenom da pratite pravila lične higijene i korištenje antiperspiranti redovno.

Korištenje raznih dezodoransa ne riješi prekomjernog znojenja, jer su proizvod industriju parfema i vremena "maskiranja" miris dezodoransa može izazvati dermatitis.

Andrew:

Pojavio sam se u pazuhu velikih bolnih bubuljica. sjetio sam se kako je kao dijete sam skočio na iste noge, a majka ga malo torte i ujutro je otkriven i vratio se (sada znam da je bio čir). So. Stavio sam komad noći aloja bubuljica, otkriveno je u jutarnjim satima, ali nisam vidio kičme, stisnuti čak i pokušao, ali to je bilo jako bolno, i ostavila sam ga na miru. Ne samo da je to bubuljica nije zarasla, pa tri dana pored njega je iskočio baš kao veliki i boljuchih.Akne ispod pazuha - kako ga izbjeći

Inverzna akni (suppurativny hydradenitis)

obrnut bubuljice ili suppurativny hidradenitis javlja u pazuhu tako bolno potkožnog brtve sadrže infiltraciju, koji će na kraju biti otvorena na površini i formiraju fistular otvor kroz koji razdvaja gnojni ili saniopurulent tež.

Jedinica ćelije su rijetki, u većini slučajeva, lezije se sastoji od nekoliko međusobno povezanih elemenata, koji izaziva formiranje fistule. Razlozi za takve bolesti je sekundarna upala apokrine žlijezda.

Takve akne se pojavljuju nakon puberteta i često su primijećeni u teških oblika akni kod ljudi koji su pretili. Doprinose do pojave ove bolesti može svrbi u pazuho ili trenje kada je u kontaktu sa odjeće.

Suppurativny hidradenitis je hronična i ima tendenciju da se ponavljaju.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Vrste i simptomi hiperhidroze (pojačano znojenje)Vrste i simptomi hiperhidroze (pojačano znojenje)
Kako da biste dobili osloboditi od bradavica ispod pazuha (uzroka, fotografija, razvoj, uklanjanje)Kako da biste dobili osloboditi od bradavica ispod pazuha (uzroka, fotografija, razvoj, uklanjanje)
Hiperhidroze. Simptomi i tretmanHiperhidroze. Simptomi i tretman
Kao Fotoepilacija prostire u pazuha područjuKao Fotoepilacija prostire u pazuha području
Folk pravni lijekovi za akne na licu: Recepti maske i parne kupeljiFolk pravni lijekovi za akne na licu: Recepti maske i parne kupelji
Bubuljice i mitesere.Bubuljice i mitesere.
Dalatsin gel - moćno oružje u borbi protiv akniDalatsin gel - moćno oružje u borbi protiv akni
Kako se nositi sa mirisom znoja?Kako se nositi sa mirisom znoja?
Bubuljice na tijelu i njihovih uzrokaBubuljice na tijelu i njihovih uzroka
Sve što trebate znati o bioepilyatsiiSve što trebate znati o bioepilyatsii
» » Akne ispod pazuha - frustrirajući, ali popraviti
© 2018 bo.ottitres.ru