bo.ottitres.ru

Četiri karakteristike koje omogućavaju da se sumnja bolesti štitne žlijezde

Četiri karakteristike koje omogućavaju da se sumnja bolesti štitne žlijezdeŠtitnjače je mali organ nevidljiv na prednjoj strani vrata koja može radikalno promijeniti naše živote.

Sjećam se metamorfoza koje su se dogodile s mojim mladim susjedom. Na sastanku, pitala kako mi je zdravlje? Odgovorio sam da uglavnom ne žale.

"Ja sebe ne prepoznajem. Smatram da je potpuno bolestan. Nerve, kao string. Ja razbiti o kazni i bilo kakvu isplatu. Počeo sam da joj srce, u kojoj se nalazi.

Bez razloga male temperature. Sve vreme ide vlažna, jer je bio jak znojenje. "

Zaista, preda mnom je bila još jedna djevojka. Ranije, miran, uravnotežen, bez nepotrebnih emocija žena pretvorila u trzanje, mučio ljudski simptome. Kasnije je otkriveno štitnjače bolesti.

Štitne žlijezde regulira metaboličke procese u organizmu. Njihova povećati ili smanjiti funkciju, može se reći sljedeće kliničkih znakova: tjelesne temperature, rad srca, rad žlijezda (znoj, pljuvačka, seks), učestalost mokrenja i defekacije, disanje, itd Sve hormonalne organi pogođeni na ovaj ili onaj način na metabolizam. Dakle, ako je bilo apatija, razdražljivost, depresija, loše spavanje, nedostatak energije - to nije performanse štitnjače bolest. Malo je vjerovatno da to daje razloga za pretpostavku bilo koje patologije.

Ipak, postoji niz specifičnih simptoma, koji se mogu sumnja da nešto nije u redu sa štitne žlijezde. Postoji nekoliko simptoma i dodatne.

Znakovi ukazuju na probleme sa štitnjače

Prvi znak: Exophthalmia ili egzoftalmus. Tahikardija, i znojenje.

Izraz lica pacijenta postaje uplašen: oči malo i rijetko treptanje izbočen. Već jedan od tih promjena može se sumnja hipertireoze. To je vodeći simptom. To može biti praćeno dodatnim simptomima: palpitacije (tahikardija), tremor od ispružene prste, ponekad glavu. Man "oseća" povišenom temperaturom, boli znojenja i ubrzanog pulsa (120-150 otkucaja u minuti). Izgubiti na težini.

Sve ovo ukazuje na povećanu funkciju prostate. Nakon toga tiroidnih hormona se mjeri.

Drugi znak: Pojava chill (hladna senzacija konstanta) u kombinaciji sa bradikardija (otkucaja srca - 60 udaraca u minuti i ispod).

Potrebno je provjeriti prisustvo dodatne funkcije: Pale i Puffy lice, oticanje stopala i drugim dijelovima tijela, ali za razliku od uobičajenih otoka, jame, kada pritiskom se ne formira prst na koži. Zatvor i nedostatak znojenje, tjelesne težine.

Kršenje nervnog sistema: inhibirane ponašanje, neraspoloženje.

Sve to daje osnova za sumnju patologije prostate povezana sa smanjenom funkcijom. Možda: hipotireoza.

Treći znak: menopauze. Postoji izraz: genitalije držati pod kontrolom i štitne žlijezde. Stoga, smanjenje proizvodnje spolnih hormona definitivno utjecati na štitne žlijezde. Tu je i sekundarna hipo- ili hipertireozom.

Zbog toga, sve žene u menopauzi trebaju biti na oprezu od bolesti štitnjače. Ako se razvije simptome povezane s metaboličkim poremećajima, provjerite žlijezde. Rana menopauza također treba ispitivanja.

Četvrti znak: Zazora izmedju na prednjoj površini vrata Slično otoka. Ponekad je moguće testirati formaciju. U tankim ljudi lako je vidjeti golim okom. To može biti u pratnji promjene u glasu, poremećaj gutanja. Postoji osećaj je u grlu, koji uvijek žele da proguta.

Nije potrebno da se odgodi, endokrinolog konsultacije će pomoći da se potvrdi ili ukloniti sumnje. Kao i vrijeme provedeno štitnjače lijekove, da bi se izbegle komplikacije, vrati staru radost života i harmonije. Će se vratiti u prvobitno stanje.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Simptomi bolesti štitne žlezde i liječenje smjerniceSimptomi bolesti štitne žlezde i liječenje smjernice
Prognoza karcinoma štitnjače prilično optimističniPrognoza karcinoma štitnjače prilično optimistični
Šta ako boli štitne žlijezdeŠta ako boli štitne žlijezde
Štitnjače bolesti simptomi simptoma bolestiŠtitnjače bolesti simptomi simptoma bolesti
Tretman nodularnog gušavost narodne lekove: Savjeti za upotrebuTretman nodularnog gušavost narodne lekove: Savjeti za upotrebu
Kašalj kod bolesti štitne žlijezde - SimptomiKašalj kod bolesti štitne žlijezde - Simptomi
Znaci i simptomi štitnjače bolesti kod ženaZnaci i simptomi štitnjače bolesti kod žena
Znaci štitnjače bolesti - 8 znakovaZnaci štitnjače bolesti - 8 znakova
Gdje je štitne žlijezde u ljudskom tijeluGdje je štitne žlijezde u ljudskom tijelu
Tiroidnih hormona: sinteza, funkcija, norma, višak i manjakTiroidnih hormona: sinteza, funkcija, norma, višak i manjak
» » Četiri karakteristike koje omogućavaju da se sumnja bolesti štitne žlijezde
© 2018 bo.ottitres.ru