bo.ottitres.ru

Poseban meni za pankreatitis

Pacijenti sa upalom gušterače obično zabrinuti pitanje - da li je potrebno da se pridržavaju bilo poseban meni za pankreatitis?

Nakon dijetetska hrana je preduvjet za oporavak kao u pogoršanje bolesti i hroničnog fazi.

Pogrešan izbornika sigurni da izazovu novi napad bolesti. Ali dijeta recepti ne moraju biti neukusno.

Pankreatitisa mogu pripremiti ukusna i ukusan, glavna stvar - da znam općim načelima kuhanja.

Opća pravila ishrane u pankreatitisa

Akutnog pankreatitisa je ozbiljna bolest s vrlo visokim mortalitetom (oko 50%). Tokom pogoršanje pankreatitisa 2-3 dana treba generalno se suzdrže od hrane.

Pacijent u ovom trenutku je u medicinskoj bolnici, a ponekad i na intenzivnoj. Zbog gori bol u želucu nema apetita, tako gladna lako ovaj put.

Tijelo kao da je smatra da je potrebno da se oporavi. Gladovanje dijeta za pankreatitis nije samo liječenje, ali i prevenciju budućih pogoršanja. On inhibira dalji razvoj bolesti i doprinosi na vrh remisije.

dijeta

Ovdje je meni uzorak za jedan dan:

  1. Infuziju ruže kukova;
  2. Salata kuhanog repe i jabuke, kuvana govedina sa kašu;
  3. Omlet, infuzije šipak;
  4. Mlijeko juha, gulaš sa krumpirom, sušeno voće kompot;
  5. Kuhana riba, nemasni sir, čaj;
  6. Kefir.

Sa liste pokazuje da se recepti za pankreatitis su vrlo jednostavna, ali u isto vrijeme pacijent nije ograničena na osnovne proizvode: meso, jaja, riba, krumpir, kruh, juhe, žitarice i mlijeko.

apsolutno ne desert u meniju, jer je slatko pankreatitis zabranjeno. Ali slatko zub ne treba biti tužan, jer postoji način, što će biti objašnjeno u nastavku teksta.

delovi volumeni nisu posebno spomenuti u meni, kao u pankreatitis vlast nije ograničena samo na kvantificirati - možete jesti koliko vam je potrebno da zadovolji glad.

Bilo koji zdrave hrane - to nije dijeta za mršavljenje i dijeta čiji je cilj poboljšanje određenog organa, u ovom slučaju pankreas.

Sweet pankreatitis

Idealan sedmični jelovnik s akutnim i hroničnog pankreatitisa eliminiše slatke deserte i kolače.

Recepti poslastice sadrže štetne za pankreas i masti brzo ugljenih hidrata. Posebno opasne drugu komponentu.

Činjenica da je pankreas proizvodi hormon inzulin. stanje pacijenta smanjuje svoju proizvodnju i potrošnju šećera može dovesti do dijabetičara.

U akutnoj oblik bolesti i pogoršanje kroničnog pankreatitisa slatke eliminirati u potpunosti.

video:

Tokom ovog perioda, zabranio šećer, med, bombone, slatko voće i voćni sokovi, zamjene za šećer.

Svi recepti slatkih jela, bez izuzetka, su tabu za pacijente sa pankreasa upale.

Procjenjuje se sedmični menije s dijetom brojem 5 uključuje slanih čorba kukove i čaj s mlijekom - na ovoj listi poslastica je iscrpljen.

Tokom remisije kronične holecistitisa mogu priuštiti neke slobode. Na meniju se širi, uključujući i trošak slatkih jela.

Ali desert recepti treba izabrati vrlo pažljivo, na osnovu mogućnost zamjene fruktoze šećer.

Deserti se bolje pripreme, bez umjetnih aroma i konzervansa, koristeći prilagođen za njihovo zdravlje recepata.

Količinu šećera u meniju treba postepeno povećavati. Kuće mogu biti kuhani kandirano voće, Marshmallow, bombone, pastile od bobica.

Pankreas tokom pankreatitis remisiji neće biti štetan domaći pekmez, džem, pekmez, džem. Ovi slatkiši mogu pojesti i do 50 grama dnevno (u smislu čistog šećera).

dijeta №5

U prodavnici možete kupiti sve vrste proizvoda nije. Deserti treba da bude svježe, sa vrlo umjerenim količine masti i začina.

Kupljenih desert dozvoljeno "Ptičje mlijeko" i druge suflea, puslice, kolačiće galetnoe.

Ovi slatkiši sadrže minimum masti i ugljikohidrata brzo, ali i dalje se moraju davati u nedeljni meni sa velikom pažnjom, u fazama.

Pankreatitis je opasno u bilo kojem obliku - i hronične i akutne, tako da je priprema menija su najbolje prepustiti specijalistu - registrirani dijetetičar, koji će vam reći kako uredno staviti u slatkiša dijetu.

zabranjen za pankreatitis:

  • čokolade i čokolade;
  • karamela i karamela;
  • sladoled;
  • kondenzirano mlijeko;
  • vafli;
  • paste;
  • torte i kolače.

Ako se osjećate nakon konzumiranja slatkiša se pogoršava, a onda im je potrebno da se na vrijeme da se prestane da jede, a nakon kratkog vremena ponovo uključiti u nedeljnom meniju.

Hrane u hroničnog pankreatitisa - poseban način ishrane što je potrebno da podrži život. Naravno, nije uvijek lako odustati od omiljene hrane, postali su poznati.

Ali ne i da se vrati u bolnicu sa pogoršanje pankreatitisa, a ne da pate u bolničkom krevetu od akutnog bola, potrebno je za život da se suzdrže od primamljivo ćevape i odreske.

Ne smijemo zaboraviti da ne može biti u bolnici, čak i nakon što je mali dio proizvoda je štetan za gušterače žlijezde.

video:

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Karakteristike, naravno i liječenje žučnih pankreatitisaKarakteristike, naravno i liječenje žučnih pankreatitisa
Lista proizvoda - šta jesti za pankreatitis?Lista proizvoda - šta jesti za pankreatitis?
Liječenje i Simptomi hroničnog pankreatitisaLiječenje i Simptomi hroničnog pankreatitisa
Šta voće može jesti u pankreatitis?Šta voće može jesti u pankreatitis?
Dijeta za pankreas u bolesti: meni za tjedanDijeta za pankreas u bolesti: meni za tjedan
Jesti jogurt sa pankreatitisaJesti jogurt sa pankreatitisa
Pomoći vašem tijelu, ili da poštuju dijeta za gastritis i pankreatitisPomoći vašem tijelu, ili da poštuju dijeta za gastritis i pankreatitis
Osnove ishrane u nekroze pankreasaOsnove ishrane u nekroze pankreasa
Voće koje se mogu jesti sa pankreatitisaVoće koje se mogu jesti sa pankreatitisa
Korisne efekte cikorije sa pankreatitisaKorisne efekte cikorije sa pankreatitisa
» » Poseban meni za pankreatitis
© 2018 bo.ottitres.ru