bo.ottitres.ru

Pravilnom ishranom meni sa erozivnim gastritisom

Posljednjih godina, erozivni gastritis je sve češća pojava bolesti probavnog trakta, a dijeta sa erozivnim gastritisom - glavno uporište liječenja.

Za liječenje bolesti je bila brza i uspješna, pacijent treba biti siguran da poštuju osnovna pravila ponude.

Dijeta s erozivnim gastritisom, želuca sluzokože pomaže da se oporavi tijelo, da se spriječi daljnje progresije bolesti i ukloniti bolne simptome.

Opšte principe ishrane

dijeta liječenje erozivnog gastritisa je uzrokovano, prije svega, u fazi razvoja bolesti, svojim tokom, cijelu državu pacijenta.

Ako pacijent ima akutne gastritis, on propisuje vrlo strog meni, a u ublažavanju simptoma može ići na dijetu nije tako stroga.

U svakom slučaju, pacijent erozivni gastritis ne mogu jesti masne i prženu hranu, alkohol, nikotin.

Tretman pacijenta izazvalo i karakteristika bolesti: podizanje i spuštanje kiselosti trebali jesti različitu hranu.

Pored toga, upala ili atrofija želučane sluznice pokriva i zahtijevaju izbornika dijetetskih podešavanje.

Prije svega pacijent ne može jesti:

  • proizvodi koji stimuliraju proizvodnju probavnih fluida - alkohol, meso, pasulj, kupus, crni hleb, soda, kiselo sokovi, kafa;
  • namirnice koje pogoršati upalu u želucu - masti meso, gljive, rotkvice;
  • pretjerano vruće ili rashlađeni jela - sve dolazi u želucu hrana treba da bude ugodna temperatura;
  • prženi u ulju proizvoda;
  • začini, začini.

Dijeta za gastritis

Dijeta koja prati hemoragijski gastritis, treba isključiti potpuno pržena, začinjena, marinirana, dimljeni, začina i soli. Niti se tamo pečenje, kiselo voće i bobice, soda, alkohol, kakao, kava, bijeli kruh.

Hemoragijski gastritis omogućava juhe i pire povrće, kaša kaše, heljda, riža i ječam, povrća gulaš, svježe mlijeko pića bez masti.

Da bi se za količinu proteina u tijelu pacijenta može jesti ribu ili jaja za nekoliko jaja, također možete napraviti omlet.

Hemoragijski gastritis pratnji gubitka krvi, koji kompenzira potrošnju jetre i pečeni slatki jabuke.

Gastritis i duodenitisom sa bulbita

Vrlo često erozivni gastritis prati upala sluznice duodenuma (duodenitisom), kao i upala duodenuma žarulja (krompir).

Simptomi bolesti kod duodenitisom i Buljba gotovo identični. Osim toga, tretman sa dijetom i duodenitisom bulbit također malo drugačije.

Kao i kod drugih bolesti gastrointestinalnog trakta, sa duodenitisom i frakcijski Buljba pacijent treba jesti 5-6 puta. Porcije treba da bude više od 250 - 300 g

Dijeta na duodenitisom i bulbit sa gastritisa doktori obično propisuje za 4 - 6 mjeseci, ovisno o ozbiljnosti stanja pacijenta.

Svi proizvodi na Buljba duodenitisom i gastritis treba samljeti, kuhati u vodu ili paru. Jela bi trebao biti mekan tako da ne povrijediti sluzokožu organa.

Uzorak izbornika na Buljba i duodenitisom sa gastritisa moraju sadržavati zobena kaša, svježi sir bez masnoća, usitnjenog povrća, jogurt, kefir, kiselo vrhnje. Jaja se mogu jesti dva puta tjedno.

Nemasnog mesa i ribe mogu napraviti pare kotleta. Za desert, pacijent u Buljba duodenitisom i gastritisa mogu jesti kruške, šljive, kajsije, banane, voćni želei i voćnih bombona.

video:

Pacijent također mogu koristiti ustajali kruh, suho vrste kolačića. Dijetetskih raznolikost sa erozivnim gastritisom može biti kuhano meso, tjestenina, pire krumpir, povrće, voće pića i sokova od ne-kiselih voće i bobice.

Kada je važno da se u dnevni meni Buljba duodenitisom i gastritisa je bio bogat proteinima, vitaminima B, askorbinska kiselina.

Ne možete koristiti sodu, fast food, gljive, kiselo voće, dimljeni, pržena, začinjena, začini, med.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Snaga za gastritis - osnova element i sastavni terapijaSnaga za gastritis - osnova element i sastavni terapija
Simptomi i liječenje gastritisa pomiješanaSimptomi i liječenje gastritisa pomiješana
Dijeta meni za gastritis u akutnoj faziDijeta meni za gastritis u akutnoj fazi
Faze liječenja u hroničnih atrofični gastritisFaze liječenja u hroničnih atrofični gastritis
Karakteristike i liječenje refluksa gastritisaKarakteristike i liječenje refluksa gastritisa
Šta mogu jesti za gastritis?Šta mogu jesti za gastritis?
More krkavine ulje sa gastritisomMore krkavine ulje sa gastritisom
Savjeti za liječenje erozivnog želuca bulbopatiiSavjeti za liječenje erozivnog želuca bulbopatii
Tretman kroničnog površne gastritisaTretman kroničnog površne gastritisa
Gastritis - Obrada i DijagnozaGastritis - Obrada i Dijagnoza
» » Pravilnom ishranom meni sa erozivnim gastritisom
© 2018 bo.ottitres.ru