bo.ottitres.ru

Dijeta Tabela 1 Pevsner: Izbornik

dijeta Tabela 1 - je vrsta energetskog sistema, koji se koristi isključivo u medicinske svrhe. Tipično, takav sistem je dodijeljen u raznim bolesti crijeva ili želuca. Takozvani dijeta sto 1 pomaže da se izbegne bol u želucu ili u crevima. A propisuje doktor kada je potrebno ozdravljenje i brz oporavak. Ali doktor obično imenuje dijeta u završnoj fazi tretmana bolesti crijeva ili želuca. Dakle, hajde da objasni šta ima ishrane stola 1 i to je ishrana Pevsner.
Sadržaj:

Glavne indikacije za ishranu tabela 1

Vrijeme koje je potrebno da se u skladu sa dijetom tabele 1, osoba je izabran pojedinačno. Tipično, ovaj početnoj fazi bolesti gastrointestinalnog trakta. I ishrana često daju u periodu oporavka gastrointestinalnog trakta. Tabela 1 ishrana može spriječiti neke bolesti, kao što su:
  • upala želuca
  • ulkus ozdravljenja
  • Stimulacija motorne funkcije
  • I drugi.

Đavolje Tabela 1 ishrani

Moć ima svoja ograničenja, ali vredi poobobrat ispravan ishrani i ishrani postaje uravnotežen. Odaberite ishrana treba da bude takva da je imao potrebnu količinu vitamina i elemenata u tragovima.
Kada dijeti treba isključiti iz ishrane soli. Važno je zapamtiti jedna od činjenica: dijeta ne favorizuje upotrebu previše vruće i previše hladna pića. To se odnosi i na hranu.
Jedna od preporuka nutricionista da se u mliječne proizvode večeri, kao što su mlijeko, vrhnje ili jogurt. Svom izboru. Ako ste odabrali kremu, popiti samo jednu kašiku. Ako postoji mogućnost da je krema je bolje koristiti domaće nego "shop".

Koju hranu su dozvoljeni u periodu dijetu?

U ishrani sljedeće proizvode koriste Pevzner:
  • Jela su hranili prvi: obično koriste biljne juhe (krumpir i mrkva). Povrće se obično kuvana u supi i dobro obrisao. Obrišite povrće treba da bude proizvesti dobro naučili. Osim povrća juhe i pripremljena juha na osnovu mlijeko. Za mlijeko-based dodatak heljde, zobene pahuljice i griz.
  • Pekarskih proizvoda u mnogim dijetama brašno proizvodi su ograničene. Međutim, u ishrani Pevsner postoje takva ograničenja. Možete koristiti kolačiće, krekere, kekse, različiti, ali postoji jedan izuzetak, moraju biti suhe. također možete kupiti u trgovinama cheesecake s marmeladom ili sirom, vaš izbor.
po Pevzner dijeta i omogućava da imate pečena kolača. Oni mogu biti različitih ispuna:
  1. jaje
  2. Meso (to je napomenuti da je meso bi trebao biti lean)
  3. jabuke
  • proizvodi i meso ribe: možete jesti piletinu, puretina, svinjetina, govedina, jetra. Turske treba ljuštenjem, a jetra mora biti kuhano. Treba znati da nisu svi recepti mesa pogodan za tablicu 1 Pevzner. prethodno Otkrijte s receptima, oni su obično vrlo jednostavan i ne uzrokuje poteškoće u pripremi.
  • Mliječni proizvodi: Mliječni proizvodi su dozvoljeni za stolom 1 dijete, ali šta? Možete jesti jogurt, ali to bi trebao biti snažno kisele, kao i mlijeko, kiselo vrhnje i sir. Ne zaboravite na sir, neki sirevi su dozvoljeni. Ali ne kupuju dimljeni sir, takozvani "kikice".

Meni sto jedan po Pevzner

Pogledajmo koje se nalaze menija na Pevzneru za cijeli dan.
  • 1 B: od pića izaberite čaj sa moloka- kuhano jaje (pre-grind) - kuvano riža, kuhana u mlijeku (zrno se utrljava).
  • 2 Doručak: Uzmite jabuku i pecite ga sa šećerom.
  • Ručak: Mlijeko juha uz dodatak ovsyanki- pire napravljen od morkovki- pljeskavice, kuhani na paru- moguće pripremiti desert mousse od povrća.
  • vrijeme užina: Prema dijeti, možete jesti u snack krekere, i piti ukuvano ruže kukova.
  • Večera: Potato pyure- ribe, po mogućnosti parovaya- čaj s mlijekom.
  • Bedtime: Staklo mlijeko, po mogućnosti sobnoj temperaturi.
Također, tu je još jedna opcija izbornika Pevzner. To je malo drugačiji od prvog utjelovljenje.
  • 1 Doručak: heljda kaša (ali ne "kaša") - jaje, kuvana kuvano. Čaj, ali ne i jaka (možete dodati malo kreme).
  • 2 Doručak: Vikendica sir može pokupnoy- čorba izrađene od šipak.
  • Ručak: Preporučljivo je da se kuhati juha, ili tzv vegetarianskiy- kuvano meso ili kuhana na paru- pića možete odabrati kompot. Kompot možete kuhati kod kuće od sušenog voća.
  • vrijeme užina: Na ručak tradicionalno koristi ukuvano pšenične mekinje. Možete dodati malo šećera, i, ako želite, s čorba možete dijeliti jesti biskvit.
  • Večera: Pripremite ribu, to može biti zapech- roll pripremljen sa šargarepe i yabloka- čaj s mlijekom.
Jedan jednostavno pravilo - piti mlijeko noću! To je osnovno pravilo. Ako imate bilo kakvih pitanja o pripremi meni, to je uvijek najbolje da se konsultuje sa specijalistom.

Neki recepti za ishranu

Od najjednostavniji proizvodi mogu se pripremiti u osnovnim hrane, koji će pomoći vašem tijelu da bude zdrav i ostati na taj način.
  1. Krumpir juha: Peel 150 g krompira i kuvati. Jednom kad Ukuvano treba odmah ga obrišite. Nakon što ga protrljao, dodajte 200 grama mlijeka i dobro promešajte. Dodajte malo soli po ukusu. Opet kuhati. Prije podnošenja do stola, dodajte maslac i žumance. Mešavina treba dodati po stopi od 10 grama putera 1 jaje.
  2. juha Karfiol: Karfiol je dobro pranje i čist. Skuhati karfiol, i obrišite ga. Onda se kuva bazu: Pomiješajte 10 grama jaja i 150 grama mlijeka, zatim dodajte pet grama brašna (po mogućnosti pšenica). Umak koji ste se ispostavilo, dodajte čorba od karfiola. Tu također treba izbrisati i same kupus. Kada je supa proključa, dodati 5 grama putera.
  3. Mousse banana: Uzmi malo banane i njih utrljati sa kašikom. Zatim, dodati sok od limuna u pire banane. Mix banana i krem ​​(200 ml) i jednu kašiku šećera. Nakon što ste pripremili mus, onda je ležao na kup.
Dakle, ako imate problema sa želucem ili crijevima, onaj dijeta za stolom Pevzner će biti vrlo korisno za vas. Pažljivo pročitajte meni i vidite da li ste alergični na bilo koji proizvode. Takva dijeta može pomoći ne samo u crevima ili oboljenja želuca, to će poboljšati tijelo u cjelini. Budite zdravi i pokušajte jesti pravu!
Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dijeta meni za gastritis u akutnoj faziDijeta meni za gastritis u akutnoj fazi
Potrebno dijeta za bolesti srcaPotrebno dijeta za bolesti srca
Osnove pravilne ishrane i ishrane u bolesnika s želucaOsnove pravilne ishrane i ishrane u bolesnika s želuca
Upala duodenuma sijalica - erozivnim bulbitUpala duodenuma sijalica - erozivnim bulbit
Dijeta za pankreas u bolesti: meni za tjedanDijeta za pankreas u bolesti: meni za tjedan
Ono što se može i ne može imati gastritis?Ono što se može i ne može imati gastritis?
Proizvodi s dijabetesom tipa 2: ono što ne možeš jesti, a koje mogu bitiProizvodi s dijabetesom tipa 2: ono što ne možeš jesti, a koje mogu biti
Dijeta "9 Tabela" u dijabetesu: meni za dijabetičare tipa 1 i 2Dijeta "9 Tabela" u dijabetesu: meni za dijabetičare tipa 1 i 2
Važnost na dijeti s želuca hiperaciditetVažnost na dijeti s želuca hiperaciditet
Dijetetski sto №10: kada se primjenjuje, uzorno meni, principe varijacijeDijetetski sto №10: kada se primjenjuje, uzorno meni, principe varijacije
» » Dijeta Tabela 1 Pevsner: Izbornik
© 2018 bo.ottitres.ru