bo.ottitres.ru

Racionalni egoizam ne Rakhmetova (istorija prelaska na vegetarijanstvo)

Svaki vegetarijanac svoje razloge za odbijanje mesa, svoje iskustvo, svoje istorije. Objaviti priču idite na vegetariastvo čitalaca sajta, novinar Viktorija Kostenko.

Kao što sam odlučio da odustane od mesa

Jednom Hodao sam na obali Sura (rijeka u gradu Penza) sa kolegom i rekao joj o osnovama budizma. Činjenica da je to vjera u Boga bezlične, i on je, Bože, u sva živa bića odjednom. Naša politeističkih svijest je teško prihvatiti takav filozofski stav prema svijetu. Pa, čini se, u float Karasik Boga? A u Daisy?

Za mene, budizam je direktno vezana za vegetarijanstvo. I ja oduvijek željeli da shvate kako postati vegetarijanac, i da se nađu snage da se odrekne gotovo svakodnevno korištenje proizvoda. Ali to je bilo tako divlje da ni pokušala da sazna za mene više.

Tokom ove šetnje, i svi naselili: "Pa, zašto ne mogu? Drugih sila, da bi trebala probati". I odlučio sam kao eksperiment da se odreknu mesa na neodređeno vrijeme. Odmah sam počeo da čita tematske literature, popeti web stranica, grupa i foruma, slušati audio, flipping knjiga. I apsolutno logično argumente vegetarijanaca iskustvo sa ruksakom na ramenima sam shvatila kako je lepa njihov položaj.

Da, volim i žao mi je za životinje. već o "tvornica kill" pomislio sam. Kao dijete gledao klanje koza, zečevi, ovce, svinje. U meni nije izazvao nikakve odbacivanje ili sažaljenje. Tako je nastao ljudski um, koji je navikao da troše više s manje gubitke. I sad se pitam - zašto smo odlučili da je svinja je dužan dati svoj život čovjeka koji voli da roštiljati i slanine? Voliš jesti, ustane i haljina, donirati samo onima od ima pravo da žrtvuje. Njegovo vrijeme, energiju, novac zarađen.

Zašto ja ne povući pojede hamburger

Jeste li ikada vidjeli film "zemljani"? To je uklonjen ideološki vegetarijanaca koji, uprkos razboritosti više ravnodušnim ne jedu meso, olovo zastupanja. Oni ne igraju sa emocijama i glatko uglovima ali otvoreno izjasne - potrošnja mesa je jednaka ubistvo. Kao odgovor na lažnu sliku alpske livade daju osoblje pravi klaonicama širom svijeta.

Nažalost, slomila sam se, samo prvih 20 minuta filma, nakon čega sam imao izljev bijesa. Ne grafike, bez specijalnih efekata, nema muzike, kao što Requiem, bez parole o slobodi, on kuca na gol. A ako je napravljen od vegetarijanske mesojed, ona treba da pokaže gužve.

ali "zemljani" - nisu uzrok mog tranzicije. Saznao sam kao vegetarijanac dokumentarnih filmova. Možda pripremljenu zemlju, on je još jasnije zvučalo, i ja sam bio uvjeren da je on bio u pravu. Sada, gledajući meso, osjećati njegov miris, bacajući nos, a ne progutati pljuvačku.

Hvala vam, sve besplatno

Za razliku od upozorenja prijatelja i rođaka, prelazak na vegetarijansku ishranu nije bilo bolno. I moje zdravlje, nakon 7 mjeseci takvog režima, ne gori. Naprotiv, izgubio sam na prestižnu 50-51 kg (prethodno 55-57), zaradio više osjetljiva čula mirisa. Više ne osjetiti gravitaciju, iako se ponekad prejesti prženi krumpir s gljivama i tjestenina s umakom.

Nekoliko mjeseci nakon prelaska na ekološki način života, imao sam bolno slabost. Dizzy, mučninu, u roku od nekoliko minuta mogao okrenuti želudac i u mjeri u kojoj pada pritisak, pao sam na istom mjestu gdje je stajala. Od I aktivno je sve blato koji su se gomilali godinama myasoedstvo. Mnogo Srećom, brzo prošlo. I sada sam shvatio da je za bilo koji pročišćavanje, prvo osjeća neugodno. To znači da sve ide.

Pažljivo slušajući sebe, odlučio sam da je vrijeme da se odrekne ne samo meso, nego i na ribe i morskih plodova. Na moje iznenađenje, ja ne želim ništa edakogo proždiru. I fosfor se nalazi u tako velikom broju proizvoda koji ne deficit neće biti točne.

Racionalni egoizam ne Rakhmetova

S obzirom na to da sam već prošao primarni obrazovni program, znam dosta o opasnostima od životinjskih proteina. To nije dovoljno da mi je žao za siromašne životinje, potrebno je da se brine o sebi. Lišavajući sebe zavisno od bar narednih, osjećam se potpuno specifične neverbalne "hvala" iz njegovog tijela. Jer ne možete skočiti do zaključka da je vegetarijanac - ludi fanatik, koji je pretvorio u prava životinja. On voli životinje i ljudi. A prije svega sebi.

Racionalno egoizam - ovo je ispravan ponašanje koje "spasiti planetu za djecu" bez upravo takve idiotske parole, nekoliko miliona, misteriozno odabran okoliša neprofitne organizacije, i represije od strane eko-fanatika.

Volite sebe, ne boli bližnjega svoga počistiti nakon otpad - to je sve što je potrebno za čovjeka. Ono što je teško?

P.S.:

Sada sam udaljava od svih životinjskih proizvoda. I to je uspio doći samo pitajući se pitanja i obraćajući pažnju na ponašanje mog tela. Bilo koji proizvod mliječne ostavlja trag - gastrointestinalni poremećaj, i akne. I ovo je samo vidljivi manifestacija super koristan proizvod. Sada je glavna poteškoća je kompletna odbacivanje konditorskih i čokoladne kekse. Ostavio majstor vegan kuhinje. Slučaj za male.

Biti sretna i zdrava! I što je najbolje od svega - biti vegetarijanci.

Zemljane radove (film). Jedenja mesa, vegetarijanstvo, sirovom hranom dijeta.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Fruitarianism (fruktoedenie, plodoedenie) ..Fruitarianism (fruktoedenie, plodoedenie) ..
Meditacija "neba i zemlje"Meditacija "neba i zemlje"
Meso - štete i koristi.Meso - štete i koristi.
Lad72.ru, doo "harmonija", Tyumen skandal sa domaćinima na berziLad72.ru, doo "harmonija", Tyumen skandal sa domaćinima na berzi
Odmor u Španjolskoj, mišljenja, povijestOdmor u Španjolskoj, mišljenja, povijest
Novi članaka o zdravom načinu životaNovi članaka o zdravom načinu života
№24: Jednostavan tajne mladosti.№24: Jednostavan tajne mladosti.
Aromadieta protiv gojaznostiAromadieta protiv gojaznosti
Lijek za zatvor u trudnoćiLijek za zatvor u trudnoći
Vegetarijanska (dio 2).Vegetarijanska (dio 2).
» » Racionalni egoizam ne Rakhmetova (istorija prelaska na vegetarijanstvo)
© 2018 bo.ottitres.ru