bo.ottitres.ru

Nepoznato čuda od gladi.

Praksa posta (uglavnom gladovanje na vodi) postaje sve popularniji i postoje dobri razlozi za to. Govoreći o prednostima posta, obično se odnosi na fizičke aspekte (vidi. Korist od posta). Zaista, rezultati posta je često podsjeća na čudo - leči mnoge bolesti (uključujući čak i "neizlječiv"), Back zdravlja i energije, poboljšanje izgled ... Ali danas želim da pričam o drugim čuda - kako posta utiče na svijest.

Ovaj članak - oko nepoznatog široj javnosti i ignorišu gotovo svim aspektima posta u vezi sa pročišćavanje svesti.

Zašto postoje pozicionira u svim religijama svijeta "pročišćavanje duše"? Zašto toliko starih naroda praktikuje posta za mistično iskustvo, uvid, prosvjetljenja? Kako svestan apstinencija od hrane utiče na svijest? A ako je uticaja na svest golodanieya - korisno, zašto mnogi tokom gladovanja suočena sa emocionalne nestabilnosti (razdražljivost, touchiness, depresivno raspoloženje, samosažaljenja napadi, nesanica)?

U stvari, ne postoji kontradikcija. U ovom članku želim da podelim moje shvatanje "mehanizam" efekti od gladi na svijest. znajući "mehanizam"To se može izdvojiti iz procesa posta mnogo više koristi i izbjeći mnoge neprijatne "efekti", Kao što je gore spomenuto.

Čuda posta: čišćenje organizma dovodi do pročišćenja svesti.

Počnimo s činjenicom da je poznati izraz "u zdravom tijelu - zdrav duh" neistina. Mnogo ozdravljenja praksi tijela orijentisane su bazirani upravo na vezu tijela i uma. Dokle god smo živi, ​​naš um i tijelo su međusobno povezani i međuzavisni. To ne čudi da čišćenje organizma od toksina iz gomilaju tokom godina, a mi isprazniti. I za vrijeme gladovanja uvijek primijetiti kako ostavljam puno anksioznosti i neprijatne misli.

Čuda posta: emocionalne nestabilnosti - način da zaraste emocije.

Nije sve neprijatne misli i emocije idu iz umova gladuje, s toksinima. Baš kao što poste toksina u velikim količinama ulaze u krvotok, kako bi se ukloniti iz našeg tijela, a set nije najprijatnije emocije isplivaju na površinu. Hrana je tako važan dio našeg života koji mnogi emocionalni problemi usko povezani s njim. Odbijanje da jede, s jedne strane, sama po sebi može izazvati stres, strah, itd S druge strane, post pogoršava mnoge emocionalne probleme koje smo nekada "džem".

Dakle, emocionalna nestabilnost za vrijeme posta nije smetnja, a priliku da otkrijete i riješiti mnoge probleme, "pounded" podsvesti i otrov nas ne gori od fizičkih toksina.

Pitanje - ono što radimo s ovu priliku? Jer je svrha obično gladuje pročišćavanje, obnovu i pomlađivanje fizičkog tijela, emocionalna nestabilnost se vidi kao jedan od komplikacija u toku gladovanja. U međuvremenu, nakon što je iz ovog fenomena s dužnom pažnjom, može značajno povećati efikasnost posta.

Kako se to radi? Postoji mnogo načina da se bave emocijama.

Metoda 1.

Ponekad je dovoljno zahvalnosti. Osjećaj iritacije, ljutnja, tuga, samosažaljenje ili neke druge neprijatne emocije, mentalno zahvaliti svim "učesnici" događaji:

  • emocija,
  • onaj koji te je nazvao emocija,
  • svijeta,
  • sebe.

(Lista se može proširiti ili smanjiti u skladu sa situacijom)

Šta se zahvalim? Za to ukazuje na problem i na taj način, gurnuo svoje rješenje.

Metoda 2.

Drugi način - da se mentalno korak unazad u odnosu na situaciju i da meditira. ne "potapanje" u situaciji, obratite pažnju na sebe, svoje misli i emocije, kao da sa strane.

Video: Paul Bragg Čudo Post Part 1

Način 3.

Treći način - uticaj kroz tijelo. Lezite na leđa i opustite mišiće, hoda se sekvencijalno od vrha glave do nožnih prstiju. Obratite posebnu pažnju na mišiće, koji "Ne želim" opustiti. Snažno zategnuti ove mišiće, a zatim se opustite. Pogledajte napryazhetnnye mišiće i ponovo ih opustiti. Nakon nekog vremena primijetit ćete da se smirila.

Ova vježba je vrlo korisno uraditi prije odlaska na spavanje, ako imate nesanicu.

Čuda posta: ostatak sistema za varenje - ostatak svesti.

Želudac se često naziva drugi mozak, tako da gastrointestinalnog trakta liči na pravi mozak.

Nabora tkiva obloge jednjaka, želuca i crijeva, postoji čitav niz nervnih ćelija. Ove ćelije međusobno komuniciraju preko signala neurotransmitera. To omogućava čitav gastro-intestinalnog trakta za samostalan rad mozga. Kao i mozak, gastrointestinalnog mozak ima sposobnost učenja. Kao i glava, mozak hraniti "glija" ćelija ima iste ćelije odgovorne za imunitet, ista zaštita. Sličnost pojačan neurotransmitera kao što su serotonin, dopamin, glutamat, i proteina kao što su neuropeptidi. Tu je relativno nova grana nauke, "neyrogastroeterologiya"I mnogi naučnici smatraju da mozak takođe učestvuje u intelektualne aktivnosti ljudi.

Možda ova činjenica objašnjava se nevjerovatan osjećaj da je u toku gladovanja moj um u mirovanju, kao da sam uvijek morao razmišljati o mnogo stvari, koje odjednom više nije potrebna.

Video: Raw Food Dijeta Miracle - Čudo Posni

Ako planirate da gladi, obratite pažnju na ovaj zanimljiv efekat - Naravno, sada i ti, da li će primijetiti.

Oslobađa resurse svesti, prethodno ispolzuemue tokom varenja. Možemo reći da post daje ostatak ne samo pischevarditelnoy sistema, ali i svijest.

Čuda posta: da li će i nadilazi uobičajene.

Objašnjavajući takva čuda posta kao lek "neizlječiv" pacijenata, na primjer, "rezolucija" rak se obično govori o fiziološke procese u organizmu od gladi. Međutim, post nije ograničena samo na fiziologiju. Posta, posebno kada dtselyu lek ozbiljnih bolesti, je akt jezera Volvi i ... kreće izvan konvencionalnih pojmova i pravila. Dozvolite mi da objasnim na šta mislim.

Zamislite čovjeka koji je dijagnosticiran - rak. I preporučio operaciju i kemoterapije. A sada je taj čovek odbija da konvencionalni tretman i počinje da gladuje. Da odlučuje o takav korak je potrebno prevladati ne samo strah od gladi, ali i strah od neuspjeha (sa kasnijim smrtnim ishodom), a pritisak svih drugih, što se često smatra gladovanja u ovoj situaciji - samo ludilo. U nekom smislu, to je istina ludilo.

Ali ono što je osnovni preduvjet ozdravljenja (koja je priznata od strane gotovo svih doktora)? Volju za životom, volja za zdravlje. Povremena snaga volje je potrebno da donese odluku o posta u ovoj situaciji, mislim da tek počinje proces ozdravljenja.

Upozorenje! Ja sam ni na koji način ohrabriti sve da odbije liječenje koje nudi konvencionalne medicine u korist gladi. Nije sve rizikovao - osušeni. Takav izbor - lične odgovornosti pojedinca.

Ali, vratimo se našoj temi. Nadilazi konvencionalnu - neophodan uslov za čudo (odnosno, do svijesti tijela da daju komandu "čudotvorna ozdravljenja"). Čuda se ne događaju u prostoru konvencionalnih. Oni su jednostavno nije moguće. Naša svijest zna da i nikada neće pokrenuti "veličanstven" ozdravljenja u normalnim okolnostima. Produžena posta je još nešto "lud"Ne uklapa u uobičajene rutinske stvarnost. Za mnoge to ipak čini nemogućim. Ali možda je to dobro? Na kraju krajeva, samo radi nešto "nemoguć"Možete dobiti "nemoguć" rezultat.

To je sve što sam htio reći o nepoznatom čuda od gladi. Želim ti puno zdravlja i čuda!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Suho posta. Komentari i rezultatiSuho posta. Komentari i rezultati
Iskustvo posta - 6 dana.Iskustvo posta - 6 dana.
Suho posta i posta na vodi. Vyacheslav i Pauline entinzon: Dnevnik od gladi - 21 dana.Suho posta i posta na vodi. Vyacheslav i Pauline entinzon: Dnevnik od gladi - 21 dana.
Meditacija "neba i zemlje"Meditacija "neba i zemlje"
Sok dijeta za mršavljenje. dijeta ZnačajkeSok dijeta za mršavljenje. dijeta Značajke
Novi članaka o zdravom načinu životaNovi članaka o zdravom načinu života
Posta: Put za zdravlje ili mitPosta: Put za zdravlje ili mit
Da li je moguće da se kretati dok poste?Da li je moguće da se kretati dok poste?
Protasov dijetu izgubili na težini recenzijeProtasov dijetu izgubili na težini recenzije
Posni voda (dio 1)Posni voda (dio 1)
» » Nepoznato čuda od gladi.
© 2018 bo.ottitres.ru