bo.ottitres.ru

Uravnotežena ishrana za obitelj: meni za tjedan

Od pravilna ishrana utiče na zdravlje svih članova porodice, tako da svaka žena misli dijeta za sedam dana. Meni ishrana je važan dio zdravog načina života. Važno je da se pridržava načela uravnotežene ishrane i pravo na distribuciju proizvoda tokom dana.
Sadržaj:

Ono što je uravnotežene ishrane

Zdrava ishrana treba da sadrži proizvode sa niskim sadržajem kalorija, ali bogata mineralima i vitaminima. Njihov izostanak može dovesti do kardiovaskularnih bolesti, probavni sistem patologije, beriberi, slabost mišića, itd

Uravnotežena ishrana je 4-5 obroka, koji uzima u obzir dnevne norme proteina, masti i ugljikohidrata. Nemojte zaboraviti o vitaminima mineralima, koji bi trebalo da budu uključeni u svakodnevnoj ishrani.
Dijeta uravnoteženu ishranu pruža sve od članova porodice hranjivih tvari i energije. Ove hranjive tvari se nazivaju hranljivih materija. Oni su dio hrane i koriste se za rast, normalno funkcioniranje svih organa i sistema.
Jesti uravnotežene prehrane je potrebno male porcije, režim posmatra. Energetskih potreba svakog pojedinca, tako da prilikom sastavljanja ishrani treba uzeti u obzir ove funkcije.
Funkcionisanje organizma je nemoguće bez tri važne komponente - masti, proteina i ugljikohidrata. Njihov svakodnevni sadržaj bi trebao biti u omjeru 1: 1: 4. Na iznos od njihovog ulaska u tijelo i pravi balans ovisi o ravnoteži.
Dijeta treba izmijeniti da se izbjegne nedostatak hranljivih materija. Ako je moguće, jedite hranu treba da bude na jedno te isto vrijeme, ali s obzirom na brz tempo života, ne uvijek radi. Ako uzmete naviku jesti na rasporedu, a zatim tijelo će vam reći "hvala". Dakle, moguće je da se trenira tijelo na rasporedu.

Pravilna prehrana poboljšava rad probavnog sistema, normalizuje metabolizam i pomaže da se poboljša tijelo.

Lista proizvoda za uravnoteženu ishranu

U svakoj porodici ishrana treba da bude prisutna 5 grupa proizvoda, koji se kombinuju ovisno o sadržaju hranjivih tvari. Važno je da se pravilno kombinirati hranu, a zatim napraviti uravnotežen jelovnik nije teško. U prvu grupu spadaju voće i mahunarke.
U drugoj grupi su voće koje se koristi kao užinu. Treća grupa uključuje nemasno meso, perad, jaja, ribe i jaja. Ovi proizvodi su izvor proteina. Četvrtu grupu spadaju žitarice i integralne žitarice. I poslednja grupa sastoji se od mliječnih proizvoda.
ne bi trebalo da jednostavan zadatak ispred domaćice - kuhati ukusna, i što je najvažnije, korisne. Meni bi trebao biti unaprijed, tako da ne bi morali misliti kako se hraniti cijelu obitelj.
Odaberite namirnice za kuhanje mora biti u skladu sa principima pravilne ishrane.
Na meniju treba da bude prisutan vlakana. Uz to izlučuje štetnih supstanci. Ona također pomaže da se normalizira probavu i metabolizam.
Dijeta hrane porodice treba da sadrži smeđa riža, piletina, jaja, mlijeko, špinat, žitarice, ribe i druge korisne proizvode. Jesti slatkiše i proizvode od brašna, hrana sa visokim sadržajem šećera i soli, zasićenih masti su potrebni u malim količinama. Oni povećati nivo holesterola, što može uzrokovati razne bolesti probavnog trakta.
Osnova ishrane treba da bude biljnih proizvoda. Dnevni meni treba da sadrži različite voća i povrća. Ne samo da podržavaju imuni sistem, ali i izvor vitamina.
Ne treba zaboraviti o adekvatan unos tekućine. Voda obavlja vrlo važnu funkciju u tijelu, tako da treba piti najmanje 2 litre dnevno.
Kod kuće morate razviti naviku stalno doručka, grickalice da korisnim, čvrsto ručak i ne učitava se noću.

Kako napraviti meni

Izrada ispravne menije za sedmicu će uštedjeti vrijeme, novac i promijeniti ishranu ka zdravom i uravnoteženu ishranu. Ako mislite da unaprijed za cijelu obitelj izbornika, možete kupiti proizvode unaprijed i tražiti cookbook ukusne i zdrave recepte. Osim toga, vrijeme će pripremiti jela unaprijed i ne rade u trgovinama u potrazi za prave proizvode.
Dešava se da se mogu uhvatiti nekoliko otpadnih proizvoda u žurbi. Kada je u pitanju kuhanje jela, obično nemaju nikakve sastojke. Promišljenu i planirane izbornik pomaže vam organizirati uravnoteženu ishranu.
Pre izrade menija na list papira treba pisati obroka, koji priprema je već potrošen. Nadalje, flipping kroz kuharica, odabrati jela koja mogu biti uključeni u ishrani za doručak, ručak i večera.
Ako je meni napravljen za cijelu obitelj, trebalo bi da se pridržavaju sljedećih principa:
  • Hranjenje navike pojedinih članova porodice
  • Da izvrši reviziju frižidera za prisutnost proizvoda
  • Uzmite u obzir preferencije svakog člana porodice
  • Obratite pažnju na pravilan omjer masti, ugljikohidrata i proteina
  • Kupuju proizvode u trgovinama na promocijama
Ako se u toku sedmice se očekuje dolazak gostiju, meni treba upisati kuhanja dodatnih jela.
Pravilna ishrana treba da bude da mislim, s obzirom na kombinaciju jela i proizvoda. Svaki obrok treba naizmenično. Ako je prvi dan bio krompira ili žitarica, a zatim sutradan oni podnesu iracionalno.
Jela za djecu da budu spremni poštovanje dijeta. Ovisno o potrebama svakog člana, njihova starost, zdravstveno stanje, morate biti meni. Ljudi koji rade fizički trebali jesti više hrane nego drugi članovi porodice, čija je djelatnost povezana sa svjetlom ili intelektualne aktivnosti.
Ako je meni je monoton, to negativno utječe na funkcioniranje probavnog sistema. Na kraju krajeva, potrebne hranjive tvari se ne apsorbira u organizmu.
Meni obliku mogu biti različiti :. štampani, elektronski, itd Budite sigurni da postavite imena jela treba da uđe sastojaka. Možete samo pripremiti predložak za nedelju dana, a zatim se koristi svaki put pripreme menija.

Uzorak izbornik za obitelj za nedelju dana

Oko 40% svih nutritivnih Dijeta treba doći za doručak. To se ne može preskočiti. To je najbolji jutarnji obrok za početak žitarica. A veliki izbor žitarica daju energiju, poboljšati metabolizam i blagotvorno na želučane sluznice.
Za doručak, bolje da jedu crni hleb kao dodatak glavno jelo. Odličan doručak će biti završetak napitak od sušenog voća ili zeleni čaj. Na ručak, možete ponuditi svojim domaćinstvo bilo koje voće, čaša čaja ili kompota, želea. Dnevno norma povrća i voća treba biti manja od 400 g
Ručak bi trebao biti pun i budite sigurni da uključite dnevnu potrošnju supe. To može biti bilo šta: povrće, piletina, meso, mesne okruglice, itd Kao pogodan čaj pića, sok ili Ukuvano kukova.
Blagovaona bi trebao biti 3 sata prije spavanja. Na meniju treba da se sastoji od velikog broja proteina, tako da ishrana treba da sadrži meso ili ribu jela. Kuhana hrana ne bi trebalo biti teško, potrebno je izbjeći prejedanje. Garnish odijelo krumpir, riža, tjestenina. Kao dodatak može se koristiti kako bi popunili sve salate i biljnih ulja.
Kalorija svakodnevnoj prehrani bi trebao biti: doručak - 40%, 10% za ručak i večeru za 25%.
metoda za kuhanje može biti bilo, ali je poželjno da koriste alternativne: pirjanje, pečenje i kuhanje. Eat pržene i dimljena hrana je dozvoljena samo u malom broju i u rijetkim slučajevima.
Kao osnova možemo uzeti približan meni za cijelu obitelj za 7 dana. Dodacima i moguće su izmjene, ovisno o prehrambenim navikama i navikama izbornika.
  • utorak:
  1. Doručak: Heljda kaša, čaj
  2. Užina: Voćna salata sa jogurtom
  3. Večera: juha od gljiva ili sir juha s kobasica, povrća fritule
  4. Večera: pire krompir sa piletinom ili zrazy krumpir jetre
  5. četvrtak:
  6. Doručak: Rice kaša s grožđicama i šljive
  7. Snack: Berry i voćni koktel ili jaje tost
  8. Ručak: Kupus juha s gljivama i mesom, ili ukrajinski boršč
  9. Večera: Pasta sa sosom od paradajza, pečeni losos file, svježa salata
  • četvrtak:
  1. Doručak: Cheesecakes ili squash uštipci s vrhnjem
  2. Užina: Jabuke sa jogurtom
  3. Ručak: pasulj, tepsija karfiola
  4. Večera: Riba kotleti, pari heljde
  • utorak:
  1. Doručak: proso kaša s mlijekom i maslacem
  2. Užina: Palačinke s voćem ili pogačice od skute
  3. Ručak: juha s meatballs ili meatballs
  4. Večera: povrće ragu od tikvica
  • petak:
  1. Doručak: Griz sa grožđicama
  2. Užina: Strawberry jelly ili povrća smoothies
  3. Ručak: Pickle juha ili Kharcho Chicken
  4. Večera: Piletina kotlete sa rižom, povrća salata
  • subota:
  1. Doručak: Cottage sira lonac, voće smoothies
  2. Užina: Apple ratatouille
  3. Ručak: Pileća juha s rezancima i riblja juha
  4. Večera: Punjene lijeni ili teleće pečenje
  • nedjelja:
  1. Doručak: Kajgana sa sirom ili pržena jaja s kobasicama
  2. Popodnevna užina: palačinke
  3. Ručak: Supa od graška
  4. Večera: restani krumpir sa mesom i salata od povrća
Uzorak meni je dizajniran za jednu osobu i četiri obroka. U zavisnosti od toga koliko je članova obitelji, hrana iz ishrane treba pomnožiti od potrebnog broja porcije.
Prije odlaska u krevet, kao drugi obrok, svi članovi porodice mogu ponuditi popiti čašu kefira ili kiselo mlijeko. Mliječni proizvodi u ishrani treba ezhedenvno. Oni sadrže kalcij koji se lako apsorbira u organizmu, i vitamina D, koji pomaže da se poboljša probavu. Prije nego što kupite budite sigurni da obratite pažnju na datum isteka.
Sekundarnu ulogu u procesu kuhanja igra prekrasan služe jela na stolu. Lijepa i ukusna utiču na povećan apetit i stimulira izlučivanje želučanog soka. Sa ovim hrana bolja svarenog. Ovo također ne treba zaboraviti.

Ako se drže pravila uravnotežene ishrane, to će pomoći u očuvanju zdravlja svih članova porodice i poboljšati kvalitetu života.
Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Dijeta dijeta za trudnice i mlade majkeDijeta dijeta za trudnice i mlade majke
Dijeta kupus: komentari i menije za sedmicuDijeta kupus: komentari i menije za sedmicu
Potrebno dijeta za bolesti srcaPotrebno dijeta za bolesti srca
Pravilna ishrana za žene - najbolji način da se očuva mladosti i ljepotePravilna ishrana za žene - najbolji način da se očuva mladosti i ljepote
Prehrana za dojiljaPrehrana za dojilja
Pravilna ishrana u trudnoćiPravilna ishrana u trudnoći
Impotencija tretman uravnotežena obrokaImpotencija tretman uravnotežena obroka
Ishrana treba da bude proljev kalorija i uravnoteženIshrana treba da bude proljev kalorija i uravnotežen
Pravilna ishrana za hepatitis APravilna ishrana za hepatitis A
Savjeti o tome kako organizirati pravilna ishrana za djecuSavjeti o tome kako organizirati pravilna ishrana za djecu
» » Uravnotežena ishrana za obitelj: meni za tjedan
© 2018 bo.ottitres.ru