bo.ottitres.ru

Proteinska dijeta

Video: proteinska dijeta

Hrane bogate proteinima, kao što su meso, ryaba, perad, mlijeko, sir. Proteini, također poznat kao protein, elementi u tragovima su energije. Kao i ugljenih hidrata i masti, oni mogu pružiti tijelo sa potrebnu energiju. Proteini u ljudskom organizmu obavljaju mnogo funkcija. Oni su uključeni u kreiranju i zaštiti mišićnog i koštanog tkiva. Poseban proteina često koriste profesionalni sportisti da brzo povećati volumen mišića. Protein dijeta pridaje veliku važnost razmjene materija. Obično, tijelo dobiva potrebne količine energije prvenstveno iz ugljikohidrata. Ako je unos ugljikohidrata je ograničen, potrebno je pronaći druge izvore energije. Koristi tzv masne naslage i mišićnog i vezivnog tkiva nisu pogođeni, jer povećan unos proteina.

Proteinska dijeta - omiljeni ljudi

proteinska dijeta Zanimljivo je ne samo za sportisti, ali i za ljude koji žele izgubiti na težini da stekne povjerenje postizanjem ugodnije estetski oblik parametara. Ova masovna ljubav prema proteina s obzirom na činjenicu da je mnogo lakše da se pridržava nego, na primjer, mono-dijeta od voća ili povrća. Pregledi proteinska dijeta ukazuje na to da, kada je u pitanju posmatranje značajan gubitak težine. Također je napomenuo da nema efekta klatna, odnosno nakon prestanka ishrane nije brz povratak izgubljenih kilograma. Smršati uspeo da čak i oni koji bezuspješno pokušao zamisliti mnoge druge hvaljenom dijeta. Proteina dugo daje osjećaj sitosti. Bez doživljavaju napade akutne gladi, mršavljenje je manje podložna iskušenju da se povuku iz pravila ishrane. To nije lako imati, možda samo "slatko" i ljubitelje raznih vrsta brašna. Ali ima toliko drugih dijeta. "Mesojeda" oduševljena je proteinska dijeta!

Video: proteinska dijeta izbornik za mršavljenje

Proteinska dijeta: osnovna pravila

  • Potpuno nemoguće da odbije i od ugljikohidrata i masti iz! Pije se dnevno 1-2 porcije složenih ugljikohidrata (nekoliko žlice heljde, zobene pahuljice ili smeđa riža). Ugljenih hidrata u drugačijem obliku treba izbjegavati. Masti dozvoljeno do 40 g dnevno.
  • To bi trebalo biti dovoljno vode za piće (barem 2 litre dnevno).
  • Hrana treba da bude 4 do 6 puta dnevno, a po prvi put u oko 30-40 minuta nakon buđenja, a posljednji - 3-4 sata prije spavanja.
  • Tokom svakog obroka treba pojesti 1 protein dio (oko 30 g) kao malo masti meso, riba, perad, sir, zajedno sa nekim niskokalorične namirnice.
  • Već u popodnevnim satima, zajedno sa proteinski proizvodi su ohrabreni da jedu samo povrće nisko na skrob: kupus, krastavci, rajčice, tikvice.
  • Nakon 13-14 sati treba da se uzdrži od konzumiranja voća, posebno slatko.
  • Preporučuje se da se multivitamin, do odbacivanja prethodnog količine svježeg voća i povrća nije imalo negativan utjecaj na zdravlje.

Video: DNEVNIK MRŠAVLJENJE 7 DAN :) proteinska dijeta!

na ove jednostavne smjernice zasnovane, možete lako stvoriti za sebe individualni plan za svaki dan proteina. Na meniju treba izmijeniti moguće, izabran s obzirom na preferencije ličnog ukusa. U tom slučaju sigurno biti u stanju da postignu željene rezultate, bez osjećaja bilo kakve nelagode i pate od raspoloženja zbog stalnog osjećaja gladi.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Proteina Dikulja: meni po danuProteina Dikulja: meni po danu
Snage za set mišićne mase - ishrana zasnovana na proteinima i ugljenih hidrataSnage za set mišićne mase - ishrana zasnovana na proteinima i ugljenih hidrata
Atkins dijeta - zašto sam izabrao toAtkins dijeta - zašto sam izabrao to
Šta dijeta koristiti za izgubiti težinu željeni dio tijela?Šta dijeta koristiti za izgubiti težinu željeni dio tijela?
Dnevno norma proteina, masti i ugljikohidrata: tablici proračuna za žene, djecu, sportistiDnevno norma proteina, masti i ugljikohidrata: tablici proračuna za žene, djecu, sportisti
Pea dijetu. Recept za uspješan gubitak težinePea dijetu. Recept za uspješan gubitak težine
Mitovi o posebnom feedMitovi o posebnom feed
Proteini, kao hitne pomoći pretilih ljudiProteini, kao hitne pomoći pretilih ljudi
Proteinska dijeta "sušenje" za mršavljenjeProteinska dijeta "sušenje" za mršavljenje
Antkinsa dijeta meni za 14 danaAntkinsa dijeta meni za 14 dana
» » Proteinska dijeta
© 2018 bo.ottitres.ru